Blog

!OZNAM! - WEB TRADER!

26.03.2020

Važení klienti, 

 

v posledných dňoch evidujeme výpadky nášho web tradera. Technický problém sa prejavuje tým, že aj napriek správnemu menu a heslu, ktoré klient zadá do web tradera, sa zobrazí hláška, že meno alebo heslo je nesprávne. Tento technický problém nie je na našej strane, ale na strane našeho dodávateľa Interactive Brokers - ktorý na odstránení chyby intenzívne pracuje. Je možné že tieto výpadky zaznamenávate aj keď využívate Web Trader priamo od tohto poskytovateľa. 

Pre súčasnú situáciu prosím skúste využiť alternatívu k nášmu web traderu a to jest - web trader od Interactive Brokers, alebo desktopová platforma TWS taktiež od IB. Na všetky aplikácie platí Vaše súčasné prihlasovacie meno a heslo, koré používate aj do Web Tradera. 

TWS  - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=16040 (platformu si treba stiahnuť do PC a nainštalovať)

IB web trader - https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4990

 

Verifikácia mobilného čísla – Interactive Brokers vyzýva aby všetci klienti začali využívať dvojstupňovú verifikáciu pri prihlasovaní sa do obchodnej platformy, pretože evidujú v súčasnosti s coronavírusom viacero pokusov o hekerské útoky. Ak ju ešte nevyužívate urobte tak.

Jedná sa o zvýšenie ochrany klienta – dvojstupňová autentifikácia. Musíte ju vykonať vy sám, nedokážeme ju vykonať za Vás. O tejto požiadavke sme informovali už v minulosti všetkých našich klientov, ak sa autentifikácia čísla nevykoná, po určitom čase dôjde k zablokovanoiu obchodovania. Je možné, že tento mail Vás minul a skončil v spame. Zasielali sme ho ešte koncom minulého roka.

Prikladáme podrobný návod ako si verifikovať mobilné číslo:

V account managemente si musíte zadať vaše telefónne čislo, na ktoré Vám bude chodiť overovacia sms s kódom pri prihlásení sa do Vášho obchodného účtu. Je jedno či používate náš Web trader – IB WebTrader alebo desktopovú platformu TWS. Vždy pri prihlásení sa, budete používať overovaciu sms s kódom, ktorý vám bude zaslaný na mobilné číslo, ktoré uvediete do account managementu. Prosím zadajte len také číslo, ktoré skutočne používate. Princíp je rovnaký ako napríklad prihlasovanie sa do internet bankingu v banke.

 

 • krok 2: kliknem na login vpravo hore:

 

 • Krok 3: Vyplním prihlasovacie údaje:

 

 • Krok 4:   Kliknem na manage account a settings a User Settings a tam uvidíte Mobile Number:

 

 

 • Krok 5: kliknem na koliesko vedľa Mobile Number a následne vyplníte telefonne číslo a potrebné údaje. Príde mi verifikujúca SMS s kódom, ktorý vpíšetem a číslo je overené a uložené:

 

 

Ak by ste mali problém s týmto postupom kontaktujte nás prosím. 

Zadávanie pokynu na menovú konverziu v TWS:

Menová konverzia

Z EUR na USD

Zvolím si symbol menového páru EUR.USD – pozor vždy medzi ním musí byť bodka. Zapamätať si že ak dám BUY EUR.USD tak nakupujem eurá a predávam doláre. AK dám SELL EUR.USD predávam eurá a nakupujem doláre. Rovnaká analógia platí pre každý menový pár.

 1. Vyberiem si EUR.USD
 2. Zadám SELL a predávam eurá a nakupujem USD
 3. QTY zadám objem aký chcem – napríklad 1K je predaj 1 tis. EUR a za to dostanem USD podľa kurzu
 4. Pokyn LMT alebo MKT – LMT je Limit a teda zadávam cenu na ktorej chcem zrealizovať pokyn. MKT je Market a zrealizuje sa mi na aktuálnej trhovej cene.
 5. DAY/GTC – doba trvania pokynu platí len pre LMT pokyn. Ak zadám DAY platí 24 hodín ak zadám GTC – platí až kým ho sám nezrušíte.
 6. SUBMIT –posielam pokyn do trhu

7. Vyskočí mi tabuľka kde vidím kontrolu a poplatky. Zakliknem Overale a Transmit a pokyn je zadaný na trh


Pokyn na nákup akcie facebook:

 1. Do kolónky kde bol pred tým eur.usd napíšem symbol – napríklad FB ako facebook.
 2. Platforma sa ma pýta aký inštrument chcem obchodovať – vyberiem stock ako akciu a najlepšie aj možnosť (SMART) – SMART znamená že systém sám vyberie burzu kde je aktuálne najlepšia cena a likvidita pre obchod daného titulu.
 3. Následne je postup rovnaký ako v prípade pokynu EURUSD.
 4. QTY zadám počet kusov akcie aký chcem
 5. Pokyn LMT alebo MKT – LMT je Limit a teda zadávam cenu na ktorej chcem zrealizovať pokyn. MKT je Market a zrealizuje sa mi na aktuálnej trhovej cene.
 6. DAY/GTC – doba trvania pokynu platí len pre LMT pokyn. Ak zadám DAY platí 24 hodín ak zadám GTC – platí až kým ho sám nezrušíte.
 7. SUBMIT –posielam pokyn do trhu
 8. Vyskočí tabuľka s kontrolou a poplatkami – overal a transmit potvrdí pokyn a pošle ho na trh.