Blue chip

 

Čo je to?

Blue chip akcie sú akcie stabilných nadnárodných spoločností, pri ktorých je nízka miera rizika úpadku. Tieto spoločnosti sa vyznačujú obrovskou kapitalizáciou. Takéto akcie sa vyznačujú priaznivým dlhodobým vývojom a aj negatívne výsledky majú na ne menší dopad, ako pri malých spoločnostiach. Akcie sú cenný papier, s ktorými sa spájajú rôzne vlastnícke práva. Držiteľ akcií má právo podieľať sa na dividendách, na likvidačnom zostatku, taktiež má právo podieľať sa na riadení spoločnosti. Akcie blue chip sa obchodujú takisto ako všetky ostatné akcie na finančných trhoch, burzách. Takéto akcie môžu investori nakupovať a predávať v reálnom čase, počas burzových hodín. Burzy prebiehajú od pondelka do piatka s výnimkou sviatkov a pod.

 

Čo mi blue chip prináša, alebo ako to môžem využiť?

Obchodovanie na burze nám prináša množstvo príležitostí, ktoré môžeme využiť vo svoj prospech, ale taktiež to môže mať opačný efekt. Blue chip akcia je vhodný investičný nástroj pre konzervatívneho investora, ktorý nie je ochotný podstupovať vysokú mieru rizika. Niektorý investori, kvôli úspore času radi investujú do takýchto spoločností, na koľko sú relatívne stabilné. Takéto akcie – blue chipy, bývajú zvyčajne zaradené do akciových indexov, ktoré následne odrážajú náladu, ktorá panuje v danom segmente na finančných trhoch.

 

 

Čo mi v tejto veci ponúka JELLYFISH o.c.p.?

Spoločnosť JELLYFISH o.c.p. vytvorila unikátny produkt akcia ako darček, do ktorého bolo zaradené viacero blue chipov. Prostredníctvom tohto produktu viete kupovať akcie po jednom kuse, veľmi rýchlo a jednoducho a následne s takouto akciou môžete niekoho obdarovať. Viac informácii sa dozviete na www.akciaakodarcek.sk . Naša spoločnosť poskytuje svojim klientom zriadenie a vedenie majetkového účtu úplne bezplatne. Po zriadení obchodného účtu Vám poskytneme platformu prostredníctvom ktorej môžete obchodovať blue chipy, ale aj všetky ostatné finančné nástroje rýchlo, efektívne a jednoducho. Naša spoločnosť pôsobí na trhu viac ako 20 rokov, čo napovedá o stabilite na finančných trhoch.